#ŁączyNasPamięć

Akcja Żonkile

Uczniowie naszej szkoły PAMIĘTAJĄ i również w tym roku przystąpili do Akcji Żonkile- Łączy nas pamięć.
79 lat temu, 19 kwietnia 1943 roku, wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile symbolizuje pamięć o tych wydarzeniach.
Dlaczego “Żonkil”?
Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej- Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej osób z żółtymi żonkilami.

Aby podtrzymać i spopularyzować tę tradycję przypnijcie papierowego żonkila na znak #ŁączyNasPamięć

Więcej informacji na stronie https://polin.pl/pl/zonkile