Piątki z ERASMUSem

Wiedza dla każdego otwartego na świat

Piątki z Erasmusem – to nowy cykl spotkań młodzieży organizowany w ramach współpracy naszej szkoły z Europe Direct Zielona Góra. Są to relacje studentów, którzy przebywali na wyjazdach w ramach projektu europejskiego ERASMUS+.  No to zaczynamy! Semestr I – rozpoznanie terenu. Później nauka, nawiązywanie przyjaźni i wspólne wyprawy. Studentki psychologii Uniwersytet Zielonogórski Julka Gołąbek Basia Maciejewska i Anka Kłobuchowska opowiedziały uczniom z II LO w Zielonej Górze o swoich doświadczeniach z wyjazdów na studia zagraniczne w ramach Programu Erasmus+ Było więc o Maderze, święcie kwiatów, rajskich ptakach oraz o Finlandii, bułeczkach cynamonowych, saunie i Laponii. A w wolnych chwilach o pasji do wolontariatu oraz o prowadzeniu English Chat Clubu. Erasmus+ po prostu warto.