Tydzień z Matematyką

Czas królowej nauk

W naszej szkole 14 marca 2022 roku po raz kolejny obchodziliśmy międzynarodowy „Dzień Matematyki” oraz „Dzień liczby pi”. Przez cały tydzień na korytarzu mogliśmy oglądać prezentacje uczniów dotyczące słynnych europejskich matematyków i matematyczek, ciekawostek matematycznych oraz sposoby układania kostki Rubika.
Nasi najlepsi matematycy w czwartek – 17. marca zmagali, się z zadaniami z międzynarodowego konkursu „Kangur Matematyczny”, którego organizatorem na terenie Polski jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. Patronem tego konkursu jest również Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Miłośnicy tego wyjątkowego przedmiotu przygotowali plakaty promujące „Królową Nauk”- Matematykę , które mogliśmy oglądać na wystawie.

Organizatorzy: nauczyciele matematyki