Symulacja rozprawy karnej 🧑‍⚖️

Współczesna szkoła wyposaża uczniów w różne kompetencje. Zadania placówki edukacyjnej nie wyczerpują się w procesie przekazywania wiedzy.
Wychowawcy podejmują liczne działania, by licealiści zostali dobrze przygotowani do życia w społeczeństwie- aby znali i rozumieli zasady funkcjonowania instytucji oraz bali świadomi swych obowiązków i praw.
16 października w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze w klasie 4PA wraz z wychowawcą wzięła udział w symulacji rozprawy karnej przegotowanej przez Fundację Court Watch Polska. Symulację prowadziła doświadczona sędzia, która wspierała naszych licealistów. W role sędziego, prokuratora, obrońcy oraz świadków wcielili się uczniowie. Wspierały ich pranie adwokat. Młodzi ludzie z zaangażowaniem uczestniczyli w rozprawie.

Zabawa połączona z nauką, poznanie działania wymiaru sprawiedliwości było niesamowitym doświadczeniem. Program Edukacji prawnej podnosi świadomość prawną młodzieży, kształtuje kompetencje niezbędne do świadomego udziału w życiu publicznym

Anetta Rzemieniecka