Adopcja niedźwiedzia! Fundacja WWF🐻

Klasa 2PA podjęła niezwykłą inicjatywę, postanawiając zaadoptować niedźwiedzia za pośrednictwem fundacji WWF. Dzięki wspólnemu wysiłkowi uczniów oraz ich nauczyciela, klasa zdecydowała się wesprzeć ochronę dzikiej przyrody i zwiększyć świadomość ekologiczną.

Adopcja odbyła się w ramach programu, który umożliwia symboliczne wsparcie dla zagrożonych gatunków. Fundacja WWF zapewnia, że środki pochodzące z adopcji są przeznaczane na projekty związane z ochroną siedlisk oraz na działania mające na celu zmniejszenie zagrożeń dla tych majestatycznych zwierząt.

Uczniowie z klasy 2PA z entuzjazmem zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy, co nie tylko pomogło we wsparciu zagrożonego gatunku, ale także zintegrowało klasę i wzmocniło więzi między uczniami. W ramach projektu, młodzież miała okazję dowiedzieć się więcej o ekologii, roli niedźwiedzi w ekosystemie oraz wyzwaniach, przed którymi stoją te zwierzęta w dzisiejszych czasach.

Dzięki tej adopcji klasa 2PA nie tylko przyczyniła się do ochrony przyrody, ale także daje przykład innym, pokazując, że każda inicjatywa, nawet symboliczna, ma znaczenie w walce o lepszą przyszłość naszej planety.

Wychowawca: Marceli Szumilas